sobota, 10 maja 2014

Frances Mayes - Pod słońcem Toskanii U siebie we Włoszech (Danuta Stenka)

W skrócie

Pamiętnik autorki, która po przeżyciach zaczyna wszystko od nowa we Włoszech.

Treść

Książka może wydawać się nudna wszystkim oczekującym akcji. Tutaj czytamy o zwykłych sprawach, najpierw remoncie domu, potem gotowaniu wymyślnych potraw. Taki opis leniwego życia w Toskanii. Książka idealnie nadaje się do oderwania od dzisiejszego zabieganego świata i pomaga docenić zwykłe momenty szczęścia.
Wprawdzie nakręcono film na podstawie tej książki, ale jest różni się on bardzo od literackiego pierwowzoru.

Lektor

Książka to typowo kobieca pozycja i ja bym chyba nigdy się z nią nie zapoznał gdyby nie lektorka. Głos pani Danuty świetnie do tego pasuje. Słuchając wyobrażałem sobie bohaterkę jako Judytę z Nigdy w życiu! Jako lektorka jest znana choćby ze słuchowisk książek Joanny Chmielewskiej. Inaczej mówiąc Danuta Stenka jest świetną lektorką, a dodatkowo pasuje do tej książki.

Podsumowanie

Wprawdzie to typowa literatura kobieca, mówiąca o kobiecie po przejściach, która zaczyna wszystko od nowa i znajduje szczęście. Od innych książek odróżnia ją może szczególnie to, że to książka autobiograficzna. Nie jest to więc typowa książka z happy-endem od Harlequina. Jest bardzo pozytywna i uczy jak czerpać radość z drobnych codziennych przyjemności. Dodatkowo lektorka, choćby dla niej warto kupić tego audiobooka.

Pod sloncem Toskanii (publio.pl) 19,99 zł 14,00 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza