czwartek, 8 maja 2014

Jeremy Clarkson - Świat według Clarksona. Część 4 W czym problem? (Jacek Braciak)

Treść

Dowcipne felietony Jeremiego Clarksona, które pisał dla Suday Times. Jak to w każdym zbiorze są lepsze (czytaj bardziej dowcipne) i troszkę gorsze. Np. jeden traktuje o tym dlaczego warto się uczyć polskiego z warszawskim akcentem.

Autor

Ciekawe było by kiedyś posłuchać biografii Clarksona, który jest chyba najbardziej znany z programu o samochodach Top Gear. Urodził się w rodzinie, która zbiła fortunę na produkcji misiów Misiów Paddingtonów (pracował w rodzinnej firmie po wyrzuceniu ze szkoły). Później został dziennikarzem aby ostatecznie zająć się programem Top Gear. Myślę, że ciekawie byłoby o tym posłuchać.

Lektor

Jest to debiut aktora Jacka Braciaka w czytaniu audiobooka. Uważam jednak, że wypadł dobrze. Świetnie oddaje ironię autora. Przy okazji poniżej można zobaczyć jak ciężką pracą jest czytanie i jak wiele osób pracuje przy nagraniu audioksiążki.

Podsumowanie

Felietony Clarksona można słuchać dla dowcipnego języka oraz ironii autora. Ale mają one też swoje drugie dno, bo opisują rzeczywistość, która jest czasami tak absurdalna, że aż śmieszna. Autor wyśmiewa się np. z politycznej poprawności czy skrajnościach jeżeli chodzi o ochronę zdrowia i środowiska. A całość podana z wielkim poczuciem humoru.

Świat według Clarksona 4 (publio.pl) 24,99
Świat według Clarksona 4 (audioteka.pl) 24,99

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza