sobota, 17 maja 2014

Richard L. Brandt - Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com (Marcin Fugiel)

Historia Amazon.com i jego czytnika Kindle

Treść

Historia Jeffa Bezosa, a potem także jego księgarni amazon.com, która to przekształciła się w sklep internetowy sprzedający prawie wszystko. Na szczęście książki są dalej jednym z głównych produktów, dzięki czemu mamy Kindle - jeden z najlepszych ebook readerów.

Lektor

Marcin Fugiel czyta z zapałem i chyba tylko dzięki niemu łatwiej przebrnąć przez nudniejsze fragmenty. Jest tak dobrym lektorem, że nawet podawanie kursów akcji brzmi ciekawie.

Podsumowanie

Warta przesłuchania, ale nie tak dobra i ciekawa jak biografia Jobsa. Największą wadą książki jest jej nieaktualność. Została wydana w 2011 roku, a od tego czasu padł jeden z największych konkurentów amazona w sprzedaży książek - Borders. Podobnie ceny czytników są dziś o wiele niższe niż podane w książce. Podobnie model biznesowy opisany i poparty przez Jobsa, a do którego Bezos został zmuszony, stał się niedawno obiektem sprawdzenia przez kongres i prawdopodobnie amazon będzie mógł wrócić do ebooków za 9.99.
Najciekawsza w książce jest historia powstania Kindla, reszta to w zasadzie historia zarabiana pięniędzy, kursu akcji itp.
Książka na pewno ciekawa dla piszących strony internetowe (jak ja), bo opisuje historię sklepu, zmian na stronie pod wpływem zachowań klientów, a także tytułowe: "jednym kliknięciem". Dla osób spoza branży może być troszkę nudna.

Jednym kliknięciem (audioteka) 27,90 zł
Jednym kliknięciem (helion) 27,90 zł
Jednym kliknięciem (ebookpoint.pl) 27,90 zł 12,90 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza