poniedziałek, 12 maja 2014

Zbigniew Nienacki - Niesamowity dwór (Jaromir Wroniszewski)

W skrócie

Kryminał z 1970. Przygody historyka sztuki i detektywa amatora.

Treść

Czwarty tom przygód pana Tomasza zwanego Panem Samochodzikiem. Dyrektor Marczak nakazuje panu Tomaszowi zinwentaryzowanie zbiorów zmarłego niedawno antykwariusza, a następnie założenie muzeum i objęcie w nim stanowiska kustosza. Niechętny Pan Samochodzik jedzie na miejsce w towarzystwie dwojga absolwentów. Szybko okazuje się, że w dworze dzieje się coś dziwnego. Pan Tomasz rozwiązuje zagadkę masonów ścigając się przy tym ze swoim wrogiem Waldemarem Baturą. Dla tych co nie czytali, Pan Samochodzik zdobywa zabytki jak Indiana Jones dla muzeów, a Waldemar Batura dla pieniędzy. Swoją drogą być może Zbigniew Nienacki powinien dostać odszkodowanie za skradzenie pomysłu na głównego bohatera filmu Indiana Jones ;-)

Lektor

Jaromir Wroniszewski, który jest aktorem, radiowcem i satyrykiem czyta poprawnie, ale dość monotonie. Dykcja nienaganna ja na radiowca przystało, ale momentami brzmi troszkę jak komputer. Ja zaliczam tego typu lektorów do kategorii "przezroczystych", bo czytają bezbarwnie, co ma tą zaletę, że gdy akcja książki jest ciekawa zapomina się o czytającym i skupia na treści.

Gdzie kupić

Audiobooka kupiłem w nexto.pl. Dziwne bo tam już go nie ma, choć dalej mam go na swojej półce i mogę ściągnąć. Znów jakieś przetasowania w księgarniach internetowych?
Niesamowity dwór (ksiazkacyfrowa.pl) 23,50 zł
Niesamowity dwór (audiobook.pl) 24.90 zł
Cena w księgarni audiobook jest większa, ale jest to cena za pobranie lub za CD z dużą okładką, choć pewnie wtedy trzeba dodać opłatę za przesyłkę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza