czwartek, 6 listopada 2014

Małgorzata Kalicińska - Dom nad rozlewiskiem (Marta Klubowicz)

Ciche życie na mazurskiej wieś

Opis

Książka znana z serialu pod tym samym tytułem. Głowna bohaterka ucieka z głośnej Warszawy aby zamieszkać na cichej mazurskiej wsi. Szuka tam sensu życia, zbliża się do matki, znajduje miłość. Cicha atmosfera wcale nie oznacza, że będzie nudno. Dodatkowo autorce udało się naturalnie wpleść przepisy kucharskie do treści książki.

Literatura kobieca

Książka wpisuje się w nurt modnych ostatnio powieści o kobietach, które porzucają wielkie miasta i przenoszą się na wieś aby zaznawać tam radości z prostych rzeczy. Nasuwa się tutaj porównanie Domu nad rozlewiskiem do Pod słońcem Toskanii czy A miało być tak spokojnie.

Lektorka

Marta Klubowicz jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Świetnie oddaje opisy życia nad rozlewiskiem i można powiedzieć, że gra swoim głosem, oddaje uczucia i przemyślenia bohaterki.

Podsumowanie

Mi jako mężczyźnie pewnie trudno zrozumieć fenomen tych książek. Przesłuchałem szukając tego co tak fascynuje kobiety w tej powieści. Na pewno potrafią wyciszyć, pozwolić przenieść się do opisywanej wsi i wypocząć psychicznie.

Dom nad rozlewiskiem (ebookpoint.pl) 31,00 zł 18,60 zł
Dom nad rozlewiskiem (audioteka.pl) 31,00 zł