poniedziałek, 10 listopada 2014

Harlan Coben - Tęsknię za Tobą (Krzysztof Gosztyła)

Miłość i zbrodnia

Treść

Kat Donovan, która jak jej zamordowany ojciec jest detektywem, odnajduje na portalu randkowym swą miłość sprzed lat - Jeffa. W tym samym czasie dowiaduje się nowych faktów w sprawie śmierci ojca oraz zgłasza się też do niej chłopak twierdzący, że jego matka zaginęła. Mężczyzną, który umawiał się z jego matką był właśnie Jeff (dawny chłopak Kat). Te pozornie niezwiązane wątki zaczynają się łączyć w jedną przerażającą całość. Ta powieść z pewnością należy do gatunku dreszczowców (ang. thriller).

Serwisy randkowe

Portale pomagające szukać miłości w sieci są dziś bardo popularne. Niestety media często donoszą, że wielu ludzi (szczególnie wiele kobiet) dało się oszukać i straciło pieniądze oraz zaufanie. Książkę tą można potraktować jako pewnego rodzaju ostrzeżenie przed tego typu serwisami.

Lektor

Krzysztof Gosztyła jest polskim aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym. Brał udział w nagrywaniu wielu audiobooków i słuchowisk. Jego audiobooki nie są po prostu "czytane", on gra i robi to świetnie.
Tutaj jak zwykle jest rewelacyjny. W poprzednim recenzowanym audiobooku Sześć lat później świetnie oddał głównego bohatera Jake'a. Podobnie tutaj, słuchając czuje się jakby się było w głowie Kat i słuchało jej myśli.

Podsumowanie

Autorowi zdarzają się słabsze książki. Ta na pewno do nich nie należy. Muszę powiedzieć, że jest naprawdę wstrząsająca. Akcja biegnie szybko i nie pozwala się nudzić czy oderwać. To znowu Harlan Coben, jakiego uwielbiam.

Tęsknię za tobą (audioteka.pl) 34,90 zł