wtorek, 29 lipca 2014

Paweł Jasienica - Polska Jagiellonów (Zbigniew Wróbel)

Historia Polski pod panowaniem Jagiellonów

Treść

Historia Polski, która rozpoczyna się od śmierci Kazimierza Wielkiego i przybycia do Krakowa Ludwika Węgierskiego, a kończy na Zygmuncie Auguście. Jest to tak zwany "złoty wiek" w polskiej historii.

Lektor i jakość nagrania

Zbigniew Wróbel czyta w żywy, przyjemny do słuchania. Trochę bym ponarzekał na jakość nagrania. Brzmi to trochę jak nagrania na starej kasecie magnetofonowej. Głos jest trochę przytłumiony. Ale mi to nie przeszkadzało, więc nie będę narzekał.

Autor

Paweł Jasienica (Leon Lech Beynar) był chyba najbardziej znanym pisarzem historycznym. Był prześladowany za czasów komuny (podpisał List 34). Mimo cenzury był bardzo płodnym pisarzem i potrafił pisać o niewygodnych rzeczach (np. nie mógł pisać o rewolucji i kontrrewolucji w Rosji to napisał o rewolucji we Francji oraz kontrrewolucji w Wandei).

Podsumowanie

Jest to świetna pozycja aby poznać te fascynujące czasy złotego wieku Polski. Jasienica sprawdza się zarówno jako pierwsza pozycja jak i książka pozwalająca poszerzyć wiedzę o tym okresie. To klasyka w przedstawieniu historii, a jednocześnie pozycja, którą można czytać dla przyjemności.

Polska Jagiellonow (audioteka.pl) 39,90 zł 19,95 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza