piątek, 1 sierpnia 2014

David Allen - Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności (Marcin Fugiel)

Poradnik efektywności

Klasyka

Książka tak często cytowana, a metoda używana, że zaczęto posługiwać się skrótem GTD. Wszędzie zebrała wspaniałe recenzje. Według wielu to podstawowy podręcznik efektywności.

Treść

Książka ta to w zasadzie podręcznik do wprowadzenia programu nazwanego skrótowo GTD (Getting Things Done - w moim tłumaczeniu: Sprawienie, żeby Sprawy zostały Załatwione / Rzeczy Zrobione).
Metoda tu opisana nadaje się zarówno do zarządzania osobistymi zadaniami jak i do zarządzania np. zadaniami w wielkiej korporacji / organizacji.
Treść została podzielona na trzy części: 1 Sztuka skutecznego realizowania zadań, 2 Nauka sztuki bezstresowej efektywności oraz 3 Efekty przestrzegania podstawowych zasad. Jak sugerują tytuły części autor najpierw omawia program GTD. W części drugiej uczy jak go zastosować w życiu, a trzecia część omawia efekty.
Między innymi uczy jak robić listy zadań, które będą zachęcały nas do pracy. Radzi jak sobie radzić w zalewie informacji i rzeczy do zrobienia. Krótko mówiąc uczy efektywnie i bezstresowo wykorzystać swój czas.
GTD to nie tylko program czy metoda to sposób życia, który zrewolucjonizował życie prywatne oraz biznesowe wielu ludzi. Więcej o metodzie można przeczytać na wiki:
Getting Things Done (wikipedia.pl).

Lektor

Marcin Fugiel czytał wiele poradników i chyba można powiedzieć, że się w tym wyspecjalizował. Jego pewny głos świetnie nadaje się do tego typu literatury.

Ebookpoint.pl i Helion

Audiobooka dostałem dzięki uprzejmości Ebookpoint.pl do recenzji. Wydany został przez Onepress należący do Grupy Helion. Onepress zajmuje się właśnie wydawaniem literatury ekonomicznej oraz poradników biznesowych.

Getting things done (ebookpoint.pl) 29,90 zł 12,90 zł
Getting things done (audioteka.pl) 29,90 zł
Getting things done (nexto.pl) 29,90 zł 28,40 zł