wtorek, 24 lutego 2015

Magdalena Kozak - Nocarz Tom1 (Krzysztof Plewako-Szczerbiński)

Specjalna jednostka ABW do walki z wampirami

Treść

Jerzy Arlecki wstępuje do specjalnej jednostki ABW i zostaje tytułowym nocarzem. Dostaje nowe życie i nowe imię - Vesper. Jego jednostka walczy z wampirami renegatami - brutalnym rodem wampirzym.

Wampiry w literaturze

Popularny ostatnio gatunek o wampirach bardzo się zmienił od powstania w 19 wieku. "Współczesne" wampiry różnią się od tych opisanych wtedy, a szczególnie w powieści Drakula napisanej przez Brama Stokera. Autorka wraca w swojej powieści do źródeł. Jej wampiry to nie postacie jak z książek Stephenie Meyer, ale "pełnokrwiste" osobniki pełne grozy.

Autorka

Trochę byłem uprzedzony do kobiety piszącej o jednostkach specjalnych, ale myliłem się. Magdalena Kozak zna się na tym temacie i to nie tylko teoretycznie. Jej hobby to militaria, skacze ze spadochronem, strzela oraz uprawia sporty walki. Jest lekarzem wojskowym, tak więc i medyczne spojrzenie na wampiry daje w jej książkach dużo autentyczności.

Lektor

Krzysztof Plewako-Szczerbiński dobrze oddaje punkt widzenia bohatera. Jest polskim aktorem teatralnym, serialowym i dubbingowym. Choć seria o Nocarzu to jego pierwsze audiobooki to lista filmów, w których pracował nad dubbingiem jest bardzo długa (zarówno filmy jak i gry).

Dla dorosłych

Książka nie tylko z powodu brutalnych i krwawych scen raczej nie nadaje się dla młodzieży. Zawiera także mocne sceny erotyczne.

Podsumowanie

Świetny audiobook dla każdego fana "prawdziwych" wampirów.

Nocarz (audioteka.pl) 29,90 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza