środa, 25 lutego 2015

Suzanne Collins - W pierścieniu ognia (Anna Dereszowska)

Kontynuacja historii Katniss z Igrzysk Śmierci

Treść

Jako zwycięzcy Katniss i Peeta podróżują po dystryktach zmuszeni promować Igrzyska. Poznają nieznane im dotąd części Panem. Zaczyna się między nimi rodzić uczucie, choć Katniss nie potrafi zapomnieć o Gale'u. Zbliżają się też kolejne Igrzyska, jubileuszowe. Co Kapitol wymyśli tym razem?
  1. Igrzyska śmierci
  2. W pierścieniu ognia
  3. Kosogłos

Kontynuacja

Tutaj trochę ponarzekam na drugi tom i chcę ostrzec, że nieznający fabuły powinni przeskoczyć do następnego śródtytułu (Lektorka).
Spojler alert!!!
Pierwszy tom okazał się ciekawą i wciągającą historią. Niestety autorka pisząc drugi w całości powtórzyła akcję z pierwszego tomu. Dalej te same Igrzyska (może trochę zmienione z powodu jubileuszu). Dalej ten sam trójkąt i wątpliwości Katniss. I niestety to za co najbardziej nie lubię ten trylogii to fakt, że Katniss zaczyna być marionetką. Jej decyzje mają coraz mniejsze znaczenie. Tak też było w pierwszej książce, ale potrafiła się ona zbuntować i sama pokierować swoim życiem. Tutaj już praktycznie o niczym sama nie decyduje, jedyna zmiana to lalkarz. Przykre jest poznawanie historii, a potem dowiedzenie się, że decyzje głównej bohaterki nie miały znaczenia.

Lektorka

Audiobooka ratuje dobra robota Anny Dereszowskiej. Świetnie oddała emocje i akcję w książce.

Podsumowanie

Jeżeli podobał ci się pierwszy tom prawdopodobnie spodoba też drugi. Katniss zaczyna stawać się symbolem walki o wolność i to tylko kwestia czasu kiedy wybuchnie rebelia.

W pierścieniu ognia (ebookpoint.pl) 26,00 zł 17,90 zł
W pierścieniu ognia (audioteka.pl) 26,00 zł