wtorek, 3 lutego 2015

Trudi Canavan - Gildia Magów (Joanna Jabłczyńska)

Pierwszy tom trylogii o magiczce Sonei

Treść

Młoda i uboga dziewczyna Sonea, wraz z innymi biedakami ma opuścić miasto. Kiedy ze złością ciska kamień w kierunku magów pomagających w tym "oczyszczaniu" staje się coś niezwykłego. Mimo ochronnej bariery Sonea trafia i ogłusza jednego z nich. Rozpoczyna się polowanie na nieszkoloną magiczkę.

Autorka

Trudi Canavan zadebiutowała właśnie powieścią Gildia Magów (która została uznana za najbardziej udany debiut ostatnich 10 lat). Poza byciem pisarką i publicystką pracuje również jako ilustratorka i projektantka australijskiego czasopisma Aurealis. Po napisaniu trylogii Czarnego Maga (Gildia Magów, Nowicjuszka i Wielki mistrz) napisała również prequel pt. Uczennica Maga. Poza tym w jej dorobku są dwie inne trylogie (jest w trakcie pisania trzeciej) oraz opowiadania.

Lektorka

Joanna Jabłczyńska ma bardzo dziewczęcy głos. Dzięki temu świetnie pasuje do historii Sonei.

Podsumowanie

Gildia Magów to wstęp do trylogii. Już tutaj widać kilka ciekawych wątków (powieść wielowątkowa), które zostaną później poszerzone. Momentami mogłoby się wydawać, że to kolejna powieść dla dzieci. Nic jednak bardziej błędnego wiele "dorosłych" tematów zostaje poruszonych w kolejnych dwu tomach. Gildia to więc wciągający pierwszy tom do wspaniałej historii.

Gildia Magów (audioteka.pl) 29,90 zł 20,93 zł