poniedziałek, 12 stycznia 2015

Gabriela Oberda - Angielski pod krawatem (Marianna Waters-Sobkowiak , Mateusz Fabiszewski-Jaworski , Jacek Kaczmarski , Colin Phillips)

Kurs angielskiego dla średniozaawansowanych

Treść

Kurs angielskiego dla mężczyzn. Niedawno recenzowałem kurs tego samego producenta (Lingo) dla kobiet: Niemiecki na obcasach. Z tamtego mogą korzystać też mężczyźni i podobnie tutaj, może służyć również dla kobiet. Aby było bardziej męsko rozdziały nazwano "rundami", a trudność słówek podzielono na te "z pierwszego narożnika" oraz te "z drugiego narożnika". W wersji dla kobiet były to: pogaduchy (rozdział) oraz "słówka do torebki" i "coś do większej torebki".
Tak więc mamy tutaj 30 lekcji podzielonych na 3 części:
  1. Rozmówki (rundy)
  2. Lista prostszych słówek (słówka z pierwszego narożnika)
  3. Lista trudniejszych słów i zwrotów (słówka z drugiego narożnika)
Tematy wybrane pod mężczyzn. Już pierwsza "runda" to samochody, druga sporty ekstremalne, dalej: football, czas wolny, kobiety itd. Kurs uczy też gramatyki, ale nie regułek, tylko podaje konkretne zdania używające danego zagadnienia. Dlatego raczej nie nadaje się do nauki gramatyki, ale tylko do powtórzenia znanych już zagadnień gramatycznych.

Na ile potrafię ocenić kurs angielskiego?

Od niemal 10 lat mieszkam w UK i posługuję się tym językiem dość dobrze. Kurs zakupiłem dla znajomego. Jako, że sam dużo czasu poświęciłem nauce podstaw angielskiego (dalej się uczę - codziennie po parę nowych słówek) poznałem wiele kursów audio.

Podsumowanie

Dość dobry kurs. Tematycznie napisany pod mężczyzn, ale nie wyklucza to kobiet. Wymaga średniej znajomości angielskiego i zachęca do używania języka, a to jest najlepszy sposób na naukę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza