środa, 3 grudnia 2014

James Dashner - A Mutiny in Time (Infinity Ring #1) (Dion Graham)

Nastolatki i wehikuł czasu

Treść

Dwoje nastolatków Dak Smyth i Sera Froste żyją w świecie, gdzie historia pozmieniana przez SQ sprawiła, że kataklizmy to norma. Dak jest zafascynowany historią, Sera z kolei naukami ścisłymi. Kiedy zostają sami w domu Daka Sera naprawia tytułowy Infinity Ring (Pierścień Nieskończoności) i zaczyna się przygoda w czasie, gdzie ich zadaniem będzie naprawienie historii.

Autor

James Dashner jest chyba najbardziej znany ze swojej powieści Więzień Labiryntu (Maze Runner). Kto oglądał film może mieć pojęcie jakich bohaterów tutaj spotka. Maze Runner i Infinity Ring są na podobnym poziomie. Autor ten pisze typowe książki dla młodzieży. Warto może wspomnieć, że Dashner napisał tylko 1 i 7 tom tej serii.

Młodzieżowa Dystopia (YA Dystopia)

Dystopia czyli czarna wizja przyszłości jest opisana już choćby w Wehikule Czasu Wellsa. Jednak ta nowa moda to czarna wizja (typowo złe społeczeństwo, tyrania itd.) oraz młodzi ludzie, którzy to naprawiają. Pierwszy chyba pisał w tym stylu Card, wydając Grę Endera, a szczególnie kontynuację w postaci Sagi Cienia. Dziś jednak jest to literatura typowo dla młodych ludzi, a co za tym idzie często dość prosta i schematyczna. I tak jest tutaj, mamy dwójkę bohaterów, z których jedno jest geniuszem historycznym, a drugie w naukach ścisłych. Dzieciaki są dużo mądrzejsze niż otaczający je dorośli. Trochę to oklepane, ale młodzi chyba to lubią ;-)

Lektor

Dion Graham czyta poprawnie, choć w książkach dla dzieci wolę Jima Dale'a lub Stephena Frya (czytali Harrego Pottera).

Zakup

Audiobooka można było kupić tanio dzięki Humble Audiobook Bundle 3.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza