wtorek, 16 grudnia 2014

Magia i Miecz

Czasopismo o grach RPG

Treść

Część artykułów wspomina Magię i Miecz sprzed lat. Inne artykuły to scenariusze gier. Są też takie dla początkujących wyjaśniające np. funkcję Mistrza Gry.

RPG

Dla tych, którzy nie znają tego terminu... RPG to gra fabularna (zwana potocznie erpegiem lub rolplajem). Ważną postacią jest Mistrz Gry, który wybiera lub tworzy scenariusz, a potem prowadzi narrację. Dziś jest wiele gier komputerowych zwanych RPG, ale to tylko namiastka. Prawdziwe RPG daje możliwość podjęcia każdej decyzji (oczywiście z konsekwencjami). Gdy np. spotkasz smoka to możesz go zaatakować, ale również spróbować pohandlować z nim czy po prostu pójść dalej. Gracze decydują co zrobią ich postacie, a Mistrz Gry mówi im jakie to przyniosło konsekwencje. Krótko mówiąc cała gra toczy się w wyobraźni i dla tego nie ma ograniczeń.

Lektorzy

Lista lektorów jest dość długa, a i same nazwiska znane miłośnikom audiobooków: Piotr Fronczewski, Leszek Filipowicz, Andrzej Hausner, Maciej Kowalik, Zofia Niwicka, Roch Siemianowski, Maciej Więckowski i inni.

Podsumowanie

Każdy miłośnik RPG znajdzie tutaj coś dla siebie.

Magia i Miecz nr 1 sierpień 2014 25,00 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza