sobota, 26 kwietnia 2014

Thorgal - Zdradzona Czarodziejka. Wyspa wśród lodów (słuchowisko)

Treść

Dla wszystkich znających komiks (autorstwa Van Hamme'a i Rosińskiego) fabuła jest dobrze znana. Król wikingów Gandalf Szalony zostawia Thorgala na pewną śmierć. Ma to być kara za romans z jego córką Aarcią. Thorgala ratuje Slivia (tytułowa Zdradzona Czarodziejka).

Słuchowisko

Efekty dźwiękowe i muzyka pomagają wczuć się w tło. Np. szum morza sprawia, że widzi się moment przykuwania Thorgala do skały.
Narratorem jest Mirosław Czyżykiewicz. Głos Thorgalowi użycza Jacek Rozenek (czytał np. Pana lodowego ogrodu). W rolę Aaricii wciela się Maria Niklińska. Jej przyjaciółkę, Solveig, gra Agnieszka Więdłocha, a rudowłosą czarodziejkę Slivię - Sonia Bohosiewicz. W Gandalfa Szalonego wciela się Arkadiusz Jakubik.
Wszyscy świetnie się wcielają w swoje role. Szczególnie dobry jest Jacek Rozenek. Świetnie też do swojej roli pasuje Maria Niklińska jako Aaricia. Trochę mnie tylko nie pasował głos Slivii, ale potem nie było najgorzej. Jakubik świetnie za to pasuje do roli okrutnego króla.

Wady

Słuchowisko ma tylko 2 godziny 45 minut. Trudno może było spodziewać się czegoś więcej po pierwszym zeszycie komiksu, ale słucha się tak dobrze, że aż szkoda, że to już koniec.

Podsumowanie

Świetna rozrywka choć tylko niecałe 3 godziny. Cena na audioteka.pl to 34,90 zł 24,90 zł. Wynikałoby z tego, że to cena promocyjna i potem może być drożej. W mojej opinii słuchowisko jest warte swojej ceny.

Thorgal (audioteka.pl)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza