sobota, 19 kwietnia 2014

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu (Jacek Rozenek)


Treść

Książka zaczyna się jak science fiction, a potem szybko robi się z tego fantasy. Prawie na przemian słyszymy historię komandosa lądującego na pewnej planecie, gdzie przestaje działać elektronika oraz dzieje młodego księcia, który żyje na tej planecie. Oba wątki są równe ciekawe. Obaj bohaterowie z różnych punktów widzenia zauważają problemy zaczynające trapić opisywaną planetę. Audiobook na pewno się spodoba wszystkim tym, którzy lubią fantasy.

Lektor

Pan Jacek Rozenek doskonale oddaje fabułę oraz uczucia i myśli głównych bohaterów. Zresztą wystarczy włączyć filmik poniżej, aby się samemu przekonać. Całość składa się z 4 tomów, które wszystkie są czytane przez tego samego lektora.

Podsumowanie

Pierwszy tom (wydany 2005) zdobył ważniejsze nagrody w polskiej fantastyce: Zajdla, Śląkfę, Nautilusa i Sfinksa. Już samo to mówi za siebie. W mojej osobistej opinii pan Jarosław Grzędowicz jest najlepszym współczesnym autorem fantasty w Polsce (zajął miejsce zwolnione przez Andrzeja Sapkowskiego). Wprawdzie kolejne tomy troszkę się różnią poziomem, nie spada on jednak na tyle, aby fabuła stała się nudna. Forma audiobooka dzięki wspaniałemu lektorowi jest jeszcze jednym powodem aby się zapoznać z tą książką.

Pan Lodowego Ogrodu Tom 1 (audioteka.pl) 28,00 zł 22,40 zł