wtorek, 29 kwietnia 2014

Janusz Korczak - Bankructwo małego Dżeka (Tomasz Sobczak)

Treść

Janusz Korczak miał niezwykły talent - potrafił nauczać w interesujący sposób i jednocześnie uczyć. Historia Dżeka Fultona to w przystępny sposób przedstawia podstawowe zasady ekonomii. Młody chłopiec zaczyna od prowadzenia biblioteki, a potem zakłada spółdzielnię. Dżek uczy się przedsiębiorczości, a wraz z nim czytelnicy.

Ponadczasowość

Czy pozostała aktualna w czasach globalnej gospodarki? Bankructwo małego Dżeka zostało pierwszy raz wydane w 1924 r. Od tamtej pory wiele się zmieniło i sporo osób uważa, że ta książka jest przestarzała.
Moim jednak zdaniem wcale tak nie jest. Przecież historia Dżeka to nie ma być podręcznik ekonomii, a prosta historia zrozumiała dla dzieci. I tak jest. Książka Korczaka wyjaśnia podstawowe terminy ekonomiczne takie jak: ryzyko, kalkulacja oraz asekuracja. Dzięki temu wspaniale nadaje się jako wstęp do ekonomii. Pewnie nawet wielu dorosłym przydałoby się poznać te terminy ;-)
Zawiera też ciekawe posłowie wyjaśniające czasy, w których książka powstała. Posłowie to jednak jest chyba bardziej interesujące dla dorosłych niż dla dzieci.

Lektor

Aktor Tomasz Sobczak ma spory dorobek jako lektor. Czytał też kilka książek dla dzieci. Świetnie się do tego nadaje i bardzo dobrze pasuje do książki Korczaka dla dzieci.

Podsumowanie

Książka moim zdaniem to obowiązkowa pozycja, którą powinno przesłuchać każde dziecko. A sposób napisania sprawia, że nie trzeba ich do tego zmuszać. Korczak naprawdę dobrze znał dzieci i wiedział jak opowiadać, aby je zainteresować.
Rzadko się zdarza, że jednego audiobooka można kupić w tylu różnych sklepach. Publio i Virtualo oferuje najniższą cenę. Można zaoszczędzić ponad 1zł ;-)

audeo.pl (21,90 zł)
audioteka.pl (21,90 zł)
merlin.pl (21,90 zł)
nexto.pl (21,90 zł)
publio.pl (20,80 zł)
virtualo.pl (20,10 zł)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza