wtorek, 21 października 2014

Sound Tropez - Kajko i Kokosz. Szkoła Latania

Audiokomiks

Treść

Sound Tropez udźwiękowił kolejny komiks. Kultowy (wiem, wiem, nadużywane słowo, ale tutaj stosowne) komiks o dzielnych wojach z Mirmiłowa i ich przygodach. Kasztelan Mirmił wraz ze swoimi wojami (szczególnie Kajkiem i Kokoszem) odpiera napady zbójcerzy.

Podtekst

Podobnie jak w oryginalnym komiksie Sound Tropez udało się wstawić wiele podtekstów. Dzięki temu najmłodsi będą słuchać historii, a dorośli wyłapywać różne nawiązania. Usłyszymy więc np. o rozpisywaniu przetargu na pozycję zbója, związkach zawodowych, zespole FC Mirmiłowo itd. Ale także o tym, że chata zbója znajduje się na drodze na Ostrołękę (nawiązanie do Rejsu). Wyłapanie wszystkich tych śmiesznych podtekstów jest chyba niemożliwe po pierwszym wysłuchaniu. Na pewno więc wysłucham tego wielokrotnie z przyjemnością.
Takich podtekstów było sporo w oryginalnym drukowanym komiksie. Wersja audio choćby z powodu odmalowywania obrazków słowami zawiera ich jeszcze więcej. Nie jest to zwykła adaptacja bo dodano naprawdę sporo treści i to zabawnej treści.

Obsada

Piotr Fronczewski jest rewelacyjny jako narrator. W pozostałych rolach: Abelard Giza (Kajko), Wojciech Tremiszewski (Kokosz), Agnieszka Matsiak (Jaga), Jacek Braciak (Kapral), Krystyna Tkacz (Lubawa), Arkadiusz Jakubik (Hegemon), Piotr Pręgowski (Mirmił) oraz Miłogost Reczek (Łamignat). Świetni są przede wszystkim Kajko i Kokosz, udzielający im głosu współpracują na co dzień w kabarecie Limo.

Podsumowanie

Muszę powiedzieć, że z wszystkich audiokomiksów ten podobał mi się chyba najbardziej. Uśmiałem się i ogólnie świetnie bawiłem słuchając tego nagrania. Czekam na kolejny komiks z Kajko i Kokszem, tym razem koniecznie ze smokiem Milusiem.
Kajko i Kokosz. Szkoła Latania (soundtropez.pl) 29.90 zł 26.91 zł