niedziela, 1 marca 2015

Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu (Andrzej Ferenc)

Cykl o Ziemiomorzu to jeden z najważniejszych utworów fantasy stawiany na równi z Władcą Pierścieni. Szkoda, że w Polsce nieco niedoceniony. Wydawnictwo Pruszyński i Spółka wraz z Biblioteką Akustyczną dają mam możliwość wysłuchania tej wspaniałej książki.
Ale od początku. Pośrodku oceanu znajduje się Archipelag. Składa się z tysięcy wysp. Niektóre są naprawdę duże inne to tylko spłachetki piachu lub skał. Na wielu z nich mieszkają ludzie. Na kilku smoki. Są jeszcze czarodzieje. Głównego bohatera zwanego Krogulcem poznajemy jako dziecko na rodzinnej wyspie Gont. Pierwszy tom- Czarnoksiężnik z Archipelagu to przede wszystkim historia pogoni za Cieniem. Jednak tak naprawdę jest to książka o dojrzewaniu i akceptacji samego siebie.
Przy mikrofonie zasiadł Andrzej Ferenc i wprowadza nas w świat Ziemiomorza w sposób wyjątkowy. Jego niski, przyjemny głos kojarzy mi się z jednej strony z opowieściami przy kominku a z drugiej strony z książkami czytanymi w Lecie z Radiem.
Pruszyński wydał stosunkowo niedawno cały cykl w jednym tomie - audiobook jest w tej samej szacie graficznej, więc z niecierpliwością czekam na więcej.
Bibliteka Akustyczna zapowiada, kolejne tomy co dwa miesiące. Grobowce Atuanu już 22 kwietnia.

autor recenzji: Krzysztof Chimkowski
Czarnoksiężnik z Archipelagu (audioteka.pl) 24,90 zł
Czarnoksiężnik z Archipelagu (publio.pl)24,90 zł 17,50 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz