poniedziałek, 21 lipca 2014

Grzegorz Szamotulski, Krzysztof Stanowski - SZAMO. Wszystko, co wiedziałbyś o piłce nożnej, gdyby cię nie oszukiwano (Tomasz Sobczak)

Piłka nożna od środka

Treść

Biografia znanego piłkarza, który grał w 18 różnych zespołach i to zarówno w Polsce, jak i za granicą. Między innymi w Legii Warszawa, Amica Wronki, Admira Wacker Mödling, Sturm Graz, FC Aszdod i wielu innych. Często zmieniał decyzje, co widać na jego koszulce (zdjęcie na okładce audiobooka). Można tam przeczytać (na koszulce): złe decyzje to dobre historie. I tak jest tutaj.
Książka opisuje jak działa football od środka, a ponieważ autor był w tylu zespołach to spotkał się z wieloma różnymi zawodnikami, trenerami i innymi członkami tej społeczności.

Autorzy

Grzegorz Szamotulski to bramkarz znany z ostrego języka.
Krzysztof Stanowski to dziennikarz sportowy i autor dwóch innych bestselerów, w których także był współautorem pomagającym znanym piłkarzom w pisaniu biografii.

Lektorzy

Książę czytają autor (mam na myśli Grzegorza Szamotulskiego) oraz Tomasz Sobczak. Szamo czyta oczywiście słabiej niż pan Sobczak, ale na rozpoczęcie audiobooka dodaje to wiarygodności. Pamiętam, że podobnie było z Total Recall (biografia Arnolda Schwarzeneggera). Tam też autor zaczął czytać, a potem oddał głos zawodowemu lektorowi.
Tomasz Sobczak czytał choćby audiobooki z serii Zwiadowcy.

Biblioteka Akustyczna

Audiobooka dostałem do recenzji od wydawnictwa Biblioteki Akustycznej, czyli jednego z największych producentów audiobooków w Polsce. Działają już od 2008 roku. Wśród lektorów czytających dla Biblioteki Akustycznej są prawdziwe sławy (lista). Lista audiobooków wydanych przez nich jest naprawdę ogromna, zachęcam do zajrzenia na stronę: Nowości (bibliotekaakustyczna.pl). Obecnie ich strona nie zajmuje się sprzedażą, za to zawiera informacje tytułach, nowościach i zapowiedziach wydawniczych. Można z niej także pobrać katalog audiobooków. Na stronie jest również informacja gdzie można kupić audiobooki w formie CD lub plików mp3 - lista. Można także zapisać się na newsletter, aby od razu dowiedzieć się o nowościach w książkach mówionych.

Wady

Książka zawiera słowa uznane przez wielu za wulgarne, ale z drugiej strony chyba nikt nie wyobraża sobie, że w szatni piłkarskiej mówi się jak na salonach. Język autora nazwałbym raczej dosadnym niż wulgarnym.

Zalety

Dzięki złym decyzjom Szamo powstała fascynująca historia. A częste zmiany zespołów dały mu przekrojowe spojrzenie na środowisko piłkarskie tu i w wielu zagranicznych zespołach. Po przesłuchaniu na pewno zobaczycie piłkę nożną w zupełnie innym świetle. Książka jest ciekawa nie tylko dla kibiców, ale także dla innych (nie kibiców), bo historia Szamo jest naprawdę barwna.

SZAMO (bibliotekaakustyczna.pl) CD: 34.90 zł, MP3: 29.90 zł
SZAMO (nexto.pl) 29,90 zł 28,40 zł
SZAMO (audioteka.pl) 29,90 zł
SZAMO (virtualo.pl) 29,90 zł 27,50 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza