środa, 23 lipca 2014

Mark Bowden - Helikopter w ogniu (Bogusław Linda)

Relacja z operacji amerykańskich sił specjalnych w Mogadiszu w 1993

Treść

Znana z filmu pod tym samym tytułem relacja z akcji. Planowany krótki wypad, przeprowadzony w celu ujęcia ludzi miejscowego watażki, przerodził się w trwającą dobę regularną bitwę. Największą w historii USA od czasów wojny w Wietnamie. Autor wyjaśnia tło polityczne, a sama akcja jest okraszona relacjami poszczególnych żołnierzy.

Autor

Mark Robert Bowden to amerykański pisarz, redaktor i dziennikarz. Bardzo rzetelnie podchodzi do swojej pracy (książka ta to wynik jego pracy w zbieraniu materiałów i wywiadów), a jednocześnie świetny autor, o czym świadczy fakt, że jego książka zyskała międzynarodowe uznanie.

Lektor

Bogusław Linda to znany aktor. Znany chyba przede wszystkim z filmów akcji, dlatego jego głos świetnie się wpasowuje w opowiadaną historię. Aktor mówi w specyficzny dla siebie sposób, co jest zaletą dla lubiących go, choć chyba może denerwować młodsze pokolenie nie wychowane na jego filmach.

Podsumowanie

Nawet jeżeli oglądałeś film przeczytanie (przesłuchanie) może dać ci dużo więcej ciekawych szczegółów i chyba lepiej wyjaśnione dlaczego armia amerykańska popełniła tyle błędów. Jeżeli nie oglądałeś filmu tym bardziej polecam. To świetna sensacyjna historia i do tego prawdziwa.

Helikopter w ogniu (publio.pl) 20,00 zł 19,00 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza