poniedziałek, 30 czerwca 2014

Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża (słuchowisko)

Dźwiękowa adaptacja komiksu.

Treść

Dźwiękowa adaptacja komiksu Briana Wooda. Historia pełnego namiętności i pasji spotkania Conana i królowej piratów oraz ich wyprawy do krainy Argos.

Słuchowisko

Jest to kolejna adaptacja komiksu przez Sound Tropez. Mają już w tym praktykę, co słychać tutaj. Jeżeli podobały ci się inne audio-komiksy, ten też prawdopodobnie cię nie zawiedzie.
Jako przerywniki, przy końcu rozdziałów słychać heavy metal, który świetnie pasuje do tej historii.

Aktorzy

Wprawdzie spodziewałem się austriackiego akcentu Conana ;-) Potem jednak przyzwyczaiłem się do głosu Szymona Bobrowskiego: Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża - sneak peek.
Trochę nieprzekonująca dla mnie była rola tytułowej Królowej. Magdalena Boczarska ma głos typowej blondynki i wypadała słabo jako królowa rządząca piratami żelazną ręką.

Wady

Nie znam komiksu, ale przypuszczam, że autorzy słuchowiska musieli się na nim wzorować dość wiernie. I niestety to jest najsłabsza rzecz w całej tej produkcji. Akcja (treść) jest nieprzemyślana, a postacie pełne sprzeczności. Conan, który jest przecież barbarzyńcą, a tu w jednej scenie morduje, a w innej ma wyrzuty sumienia i zastawiania się, czy dobrze zrobił (z moralnego punktu widzenia), że przyłączył się do piratów. Znam klasyczne opowiadania i książki o Conanie, ale ten tutaj to jakiś żart.

Podsumowanie

Widać naprawdę dużo pracy, którą autorzy włożyli w słuchowisko. Szczególnie muzyka oddawała nastrój historii. Niestety dialogi i wybór aktorów psuł słuchanie. Thorgal zdecydowanie lepiej im wyszedł. Szkoda, że wybrali komiks z tak beznadziejną historią.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza