czwartek, 22 stycznia 2015

Mark Twain - Przygody Hucka (Roman Felczyński)

Dalsze przygody Hucka Finna i Tomka Sawyera

Treść

W pewnym sensie jest to kontynuacja Przygód Tomka Sawyera. Przygody Hucka zaczynają się tam gdzie skończyły się Przygody Tomka, czyli na znalezieniu skarbu. Zmienia się jednak główny bohater i kontynuację historii poznajemy z punktu widzenia Hucka.

Reportaż

Ucieczka Hucka wraz ze zbiegłym niewolnikiem dała autorowi sposobność pokazania życia i obyczajów w okolicach Missisipi. Bohater jest więc świadkiem zabójstwa, próby linczu, krwawych waśni między rodzinami sąsiadów, działania zawodowych oszustów oraz sytuacji niewolników.

Lektor

Roman Felczyński czyta w taki sposób, że wydaje się jakby historię opowiadał 10-letni chłopiec. Np. fragmenty, w których Huck wyjaśnia zabobony (np. nieszczęście po zabiciu pająka). Książka ta została nagrana przez kilku lektorów. Spróbuję kiedyś zrobić porównanie.

Podsumowanie

Z jednej strony jest to książka dla młodzieży, zawierajaca dużo poważniejszych tematów. Np. krwawe waśnie między rodzinami sąsiadów (historia jak z Romeo i Julii, ale smutniejsza) to historia, którą długo się pamięta. Tak więc może jej wysłuchać zarówno nastolatek jak i dorosły (książka to w zasadzie zbiór reportaży powiązanych postacią Hucka Finna).

Przygody Hucka (publio.pl) 19,90 zł 11,94 zł

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza